Wróć

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe
  • pomoc prawna w ustalaniu kręgu spadkobierców ustawowych, sporządzaniu testamentów, w tym w dokonywaniu zapisów i poleceń oraz przy wydziedziczaniu,
  • postępowania o stwierdzenie nabycia spadku,
  • ustalanie zakresu odpowiedzialności za długi spadkowe,
  • pomoc prawna przy przyjmowaniu lub odrzucaniu spadku,
  • postępowania o dział spadku,
  • dochodzenie zachowku oraz roszczeń zapisobierców,
  • kwestionowanie ważności testamentu,
  • postępowania o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia,
  • umowy dotyczące spadku.

Kancelaria specjalizuje się w udzielaniu porad prawnych oraz sporządzaniu pism procesowych w sprawach związanych z prawem spadkowym dla klientów z Mosiny, Lubonia i okolic. Prowadzi także postępowania sądowe z tego zakresu. Prawnik pomaga w szeregu formalności, doradza spadkobiercom.

Prawo spadkowe

Tematy spadkowe są bardzo trudne, szczególnie w obliczu śmierci bliskiej osoby. Wymagają odłożenia na bok aspektów emocjonalnych. Niektóre ze spraw spadkowych są również bardzo skomplikowane. Zdarza się, że członkowie rodziny są zmuszeni dochodzić swoich praw przed sądem. Niezbędna jest wtedy pomoc prawnika z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa spadkowego. Prawnik dąży do korzystnego dla spadkobiercy rozwiązania.

Praktyka z zakresu prawa spadkowego umożliwia kancelarii podejmowanie się działań mających na celu kompleksową pomoc Klientowi. Dzięki zaangażowaniu i fachowej wiedzy prawnik może pomóc w bezpiecznym przejściu przez szereg formalności związanych z dziedziczeniem testamentowym oraz ustawowym.

Sprawy spadkowe mogą dotyczyć wielu aspektów. Nierzadko są bardzo trudne. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu adwokat spadkowy może odpowiednio zrozumieć kontekst prawny. Rzeczowo oceni stan faktyczny sprawy i pomagamy ubiegać się o to, co należy się spadkobiercy. Kancelaria dba o interesy Klientów i odpowiednio reprezentuje je przed sądem.

Do spraw spadkowych prawnik podchodzi z należytą starannością. Postępowania te wymagają zebrania odpowiednich dowodów i zabezpieczenia interesów Klienta.

Kancelaria Luboń

ul. Jana III Sobieskiego 85
62-030 Luboń
tel.: 695 609 449

Kancelaria Stęszew

ul. Rynek 2
62-060 Stęszew
tel.: 602 468 329

Kancelaria Śrem

ul. Poznańska 9
63-100 Śrem
tel.: 695 609 449

Kancelaria Mosina

ul. Poznańska 2
62-050 Mosina
tel.: 602 468 329

sekretariat@bksc.pl